HAYMANA ÇALDAĞ İLKOKULU

Okulumuz Ankara ili Haymana ilçesinde bulunmaktadır. Okulumuzda 111 erkek ,116 kız öğrenci bulunmaktadır. Okulumuzda 8 derslik , bir Anasınıfı ve bir Yabancı Uyum Sınıfı, kütüphane, arşiv, kantin, 3 idare odası, rehberlik servisi ve sığınak vardır. Okulumuzda eğitim öğretim veren 10 Öğretmen , 1 Müdür ve 1 Müdür Yardımcısı vardır.

Okulumuz bir temel eğitim okuludur. 5-13 yaş arası öğrencilere eğitim verilmektedir. Okulumuzun vizyonu; Milli manevi değerlerine sahip çıkabilen, insanları ve doğayı seven, öğrenmeye istekli, kendini ve toplumunu sürekli geliştiren; düşünen, araştıran, sorgulayan, iyiden, doğrudan, güzelden, bilimden yana, mutlu ve özgür bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmaktır. Misyonumuz; Çaldağ İlkokulu olarak Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ün” Eğitimde feda edilecek bir tek fert dahi yoktur.”  sözünden hareketle belirlenmiş ve tüm öğrencilerin çağdaş eğitim öğretim programları dikkate alınarak çeşitli gereksinimlerine cevap verecek bir eğitim hizmeti sunmak; sosyal, kültürel ve ekonomik gereksinimlerini karşılayarak yeteneklerini geliştirmektir. İnsan Hakları ve Demokrasinin Evrensel Değerleri, Çevreye ve Canlıların Yaşam Hakkına Duyarlılık, Analitik ve Bilimsel Bakış, Girişimcilik, Yaratıcılık, Yenilikçilik, Sanatsal Duyarlılık ve Sanat Becerisi, Meslek Etiği ve Ahlak, Tarafsızlık, Güvenilirlik ve Adalet, Katılımcılık, Saygınlık, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik gibi temel değerlerimiz bulunmaktadır.

Okulumuz yerel yarışmalar, etkinlikler, sportif ve kültürel etkinlik ve yarışmalara katılmaktadır. Erasmus+  ve E-Twinning projeleri yürütülmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ